گروه مهندسی طراحی سایت افق

ارئه دهنده طراحی و توسعه وب سایت

ما حضور شما در دنیای دیجیتال مارکتینگ ثبات میدهیم

طراحی سایت اموزشی

طراحی سایت اموزشی

امروزه با پیش رفت تکنولوژی بسیاری از مدرسان به فکر یک اموزشگاه انلاین هستند که مطالب اموزشی خود را با شاگردان به اشتراک بگزارند و یا یک کارگاه اموزشی راه بیاندازید تا اموزش از پیش تهیه شده خود را بفروشند این کار با طراحی سایت اموزشی امکان پذیر است.

طراحی سایت اموزشی

طراحی سایت اموزشی در تهران

سایت اموزشی دارای 3 بخش کلی است

1.بخش مدیریت

بخش مدیریت که شامل پنل مدیریتی میباشد که شما با قراردادن محصولات که ویدئو اموزشی است و با قراردادن قیمت نوع اموزش و پیش نیاز ها  زمان دوره اموزشی و….این پنل کاملا فارسی بوده یاد گیری بسیار اسانی دارد شما با کمی کار کردن و اموزش های ما با ان سازگار میشوید.

2.بخش مدرسین

در بخش مدرسین شما سطح دسترسی را برای مدرسین همکار تعیین ایجاد میکنید و با مشخص کردن درصد فروش پنلی از سایت خود به انها دادهد تا انها نیز ویدئو های اموزشی خود را بارگزاری کنند و با تایید نهایی شما بر روی وب سایت قرار بگیرد.

3.بخش مشترکین

در این بخش کاربرهای شما برای انتخاب از دوره اموزشی مورد نظر خود وارد وب سایت شده و نام نویسی میکنند وبا پرداخت انلاین وجه دوره اموزشی خود را دانلود ویا انلاین تماشا کنند این مستلزم داشتن یک  سایت اموزشی انلاین خوب و قدرتمند است.

 

طراحی سایت اموزشی انلاین

با بهترین شرکت طراحی سایت  شما قادر هستید بیشتری فروش رو بین رقبا و همکارانتون داشته باشید زیرا که  یک وب سایت خوب و قدرتمند باعث میشود از رقبا خود در این زمینه پیشی بگیرید و با پیدا سازی سئو بر روی سایتتون در صدر نتایج گوگل قرار گرفته و بازدید بیشتری داشته باشید.

طراحی سایت اموزشی در کرج

کرج  دارای پتانسیل اموزشی قوی است و اگر شما سایت خوبی رو راه اندازی کنید میتوانید از شاگردان زیادی در این شهر بهرمند شوید یک سایت خوب و بهینه برای اموزش انلاین حالا سوال این است که یک سایت خوب چه ویژگی های دارد که در ادامه به ان میپردازیم.

نحوه ایجاد یک وب سایت آموزشی | نکات حرفه ای

اینترنت با سرعت سرسام آوری در حال توسعه است آنچه امروز جاری است تا چند ماه دیگر منسوخ خواهد شد تقریبا همه روزانه چندین بار به اینترنت مراجعه می کنند تا اطلاعات لازم را پیدا کنند اینترنت زندگی ما را آسان‌تر می‌کند و به ما امکان می‌دهد از آخرین اخبار به‌روز باشیم.

اینجا کلیک کنید:

سئو در تهران

سئو در کرج

طراحی سایت اموزشی انلاین

چگونه یک وب سایت آموزشی ایجاد کنیم؟

آموزش نقش بزرگی در زندگی هر فرد ایفا می کند زیرا آینده ما به آن بستگی دارد اگر می خواهید افراد بیشتری در مورد موسسه آموزشی شما بدانند، باید وب سایت خود را راه اندازی کنید ساده ترین راه برای ایجاد یک وب سایت آموزشی انتخاب یک قالب صفحه اصلی  افق نتورک از دسته آموزش است.

تفاوت در چیست؟ قالب های صفحه اصلی آموزش راه حلی مناسب برای ایجاد سریع وب سایت خود بدون هیچ دانش قبلی است قالب های وب سایت ما را می توان تنها با چند کلیک به یک طراحی وب سایت در تهران با کیفیت تبدیل کرد و برای انجام آن نیازی به طراح یا برنامه نویس وب نیست شما فقط باید محتوای منحصر به فرد خود را اضافه کنید همین – وب سایت شما می تواند آنلاین شود.

اهداف شما چه هستند؟ وب سایت های آموزشی از قوانین یکسانی پیروی می کنند، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد قبل از اینکه یک قالب وب سایت را انتخاب کنید، باید دقیقا بدانید که اهداف شما چیست اگر یک وب سایت برای مدرسه کودکان است، آن وب سایت باید توجه بچه ها و والدین آنها را جلب کند اگر می خواهید دانش آموزان سال آخر دبیرستان بیشتری جذب کنید، طراحی وب سایت شما باید برای نسل جوان بهینه شود.

شما باید در وب سایت های آموزشی اطلاعات زیادی ارائه دهید و هر چه بیشتر بهتر برای افرادی که به دنبال شغل مناسب هستند، هر گونه اطلاعات ارزش زیادی دارد این فرصتی است که به مردم کمک کنید تا قدم درستی را به سوی آینده بردارند مؤسسات آموزشی مانند دانشگاه ها دارای دانشکده های مختلفی هستند این دانشکده ها باید به شکلی ساختاریافته و با در نظر گرفتن راحتی مشتریان در وب سایت شما ارائه شوند.

دانشجوی آینده نگر باید بتواند در تمام قسمت های وب سایت حرکت کند و به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را بیابد این بدان معناست که نه تنها باید به طراحی، بلکه به تولیدمحتوا نیز اهمیت دهید همچنین یک منطقه جداگانه ایجاد می کند که در آن بازدیدکنندگان وب سایت می توانند اسناد و فرم های مورد نیاز را دانلود کرده و سپس آنها را در زمان مناسب پر کنند.

 

رنگ مورد نظر برای وب سایت های آموزشی

وقتی صحبت از پالت رنگ به میان می آید، باید به ظاهر توجه زیادی داشته باشید و با در نظر گرفتن آن رنگ های مناسب را انتخاب کنید قبل از ایجاد یک وب سایت، مطمئن شوید که اطلاعاتی در قالب بروشور، خبرنامه و پوستر دارید همچنین مطمئن شوید که رنگ هایی که استفاده می کنید با رنگ های بروشور، خبرنامه و پوستر مطابقت داشته باشند این به ایجاد ارتباط با موسسه آموزشی شما کمک می کند.

وب سایت های آموزشی باید مفهوم یادگیری را منتقل کنند هنگام طراحی وب سایت خود، بهتر است رنگ های خنثی مانند سبز، قهوه ای، آبی و سفید را انتخاب کنید این رنگ ها توهم رشد، فرصت، باز بودن و پتانسیل را ایجاد می کنند ایجاد فضای محرمانه در سایت بسیار مهم است، استفاده صحیح از رنگ ها در این امر به شما کمک می کند.

 

انواع عناصر رسانه ای را اضافه کنید

در نهایت، شایان ذکر است که هر وب سایت، بدون استثنا، باید دارای عناصر رسانه ای باشد این بهترین راه برای نشان دادن آنچه مدرسه شما به صورت تصویری ارائه می دهد به مردم است اگر به عنوان راننده در یک آموزشگاه رانندگی کار می کنید، می توانید فیلم هایی از فرآیندهای آموزشی ارسال کنید شما همچنین باید عکس بخش ها را داشته باشید این به مشتریان بالقوه ایده ای می دهد که از موسسه آموزشی شما چه انتظاری دارند.

می توانید یک قدم جلوتر بروید و عناصر تعاملی مانند چت آنلاین (دانش آموزان همیشه می توانند هر سؤالی را که می خواهند بپرسند) یا بازی های تعاملی (دانش آموزان می توانند امتیاز کسب کنند و از آنها برای اهداف خاص استفاده کنند) اضافه کنید شما باید نشان دهید که برای هر دانش آموز ارزش قائل هستید با رعایت این قوانین، شما تمام شانس را برای جلب اعتماد دانش آموزان و افزایش تعداد آنها دارید.

افق نتورک دارای طیف وسیعی از قالب های آموزشی وب سایت است که می توانید با قیمتی مقرون به صرفه انتخاب کنید بهترین چیز در مورد آن این است که شما می توانید قبل از خرید هر قالب افق نتورک را به مدت 14 روز به صورت رایگان و بدون تعهد تست کنید و آن را مطابق با سلیقه شخصی خود ویرایش کنید برای مشاهده تمامی طرح های خیره کننده از طراحی فروشگاه آنلاین ما دیدن فرمایید از اینکه افق نتورک را انتخاب کردید متشکریم مجموعه افق نتورک در کنار شما است و همیشه آماده است تا به شما در دستیابی به اهداف مورد نظر در تجارت خود کمک کند.

طراحی سایت اموزشی

طراحی وب آموزشی چیست؟

طراحی وب آموزشی عبارت است از برنامه ریزی، تصور، چیدمان و طراحی محتوای آنلاین طراحی وب مدرن دیگر تنها به زیبایی شناسی وب سایت ها نمی پردازد، بلکه به تمام قابلیت های آنها می پردازد به طور سنتی، طراحی وب بر روی وب سایت هایی که در مرورگرهای دسکتاپ به کاربران ارائه می شود متمرکز شده است اما از اواسط دهه گذشته، مرورگرهای دستگاه های تلفن همراه (گوشی های هوشمند و تبلت ها) نقش مهمی را ایفا کردند.

بر این اساس وظایف طراحی برای رابط های کاربری  طراحی UI وب سایت ها، برنامه های وب و برنامه های تلفن همراه امروزه بخشی از طراحی وب هستند بنابراین در مورد ظاهر و احساس غالبا ذکر شده از حضور آنلاین شما، قابلیت استفاده و تجربه کاربری (UX) است این شامل جنبه های خاصی مانند:

 • انتخاب درست و ترکیب رنگ ها، فونت ها، تصاویر و گرافیک های شما که در ظاهر نقش محوری دارند.
 • ترکیب، ساختار و طبقه بندی اطلاعات و مسیریابی که چیدمان را تعیین می کند سلسله مراتب اطلاعات و معماری اطلاعات.
 • و در نهایت، طراحی وب همچنین شامل انتخاب و ایجاد عناصر طراحی وب، انیمیشن ها و تعاملات مورد استفاده می باشد از جمله ایجاد فنی مرتبط.
 • طراحی وب گنجانده شده است.
 • ترکیب موثر، کارآمد و بصری جذاب این مؤلفه‌ها و سایر مؤلفه‌ها منجر به وب‌سایت‌ها و رابط‌های کاربری باکیفیت می‌شود.

 

طراحی وب خوب چیست؟

البته طراحی وب خوب همیشه ذهنی است با این حال، اصول خاصی برای طراحی وب خوب وجود دارد با کمال تعجب، اینها با وجود تغییرات متنوع و سریع در فناوری، کاملا ثابت هستند.

طراحی وب خوب شامل وارد زیر است:

 • یک هدف وب سایت را دنبال می کند
 • با سادگی خود را تحت تاثیر قرار می دهد
 • یک ناوبری قابل فهم و ساده ارائه می دهد
 • یک سلسله مراتب بصری ایجاد می کند
 • دارای محتوای عالی (تصاویر، متن، فیلم)
 • بر اساس GridLayout این به معنای یک شبکه سفت و سخت نیست
 • روی دستگاه های تلفن همراه کار می کند
 • زمان بارگذاری سریع ایجاد می کند

شما می توانید طراحی وب خوب را با این واقعیت تشخیص دهید که وب سایت شما برای استفاده آسان و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است اصول و عناصر اولیه طراحی گرافیک پایه اولیه خوبی برای این کار ارائه می دهد همچنین بسیاری از وب سایت های باکیفیت و موفق تمرکز زیادی روی سادگی دارند این در مورد عدم نمایش اطلاعات اضافی و عملکردهایی است که کاربران شما را منحرف یا گیج می کند (طراحی وب مینیمالیست).

احساسات نقش اساسی در طراحی خوب وب دارند این در مورد ایجاد هر چه بیشتر احساسات مثبت و اجتناب از احساسات منفی است (مانند ناامیدی به دلیل زمان انتظار طولانی، بزرگنمایی غیر ضروری) این تنها راهی است که وب سایت شما اعتماد گروه هدف شما را جلب می کند.

 

چرا طراحی سایت آموزشی خوب مهم است؟

 • طراحی وب به دلایل مختلفی با موفقیت شخصی یا تجاری شما مرتبط است
 • طراحی وب خوب، تاثیر اول و چندمین بار عالی و ماندگار را تضمین می کند
 • دید: به شما کمک می‌کند تا از دیگران متمایز شوید
 • طراحی حرفه ای وب به شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو پیدا شوید
 • طراحی خوب وب باعث ایجاد احساسات خوب در کاربران شما می شود
 • این به شما کمک می کند تا روابط جدید با مشتری ایجاد کنید
 • گروه هدف شما می تواند از طریق طراحی وب خوب در شما اعتماد ایجاد کند
 • طراحی وب خیلی چیزها یا همه چیز را در مورد برند شما می گوید
 • طراحی وب خوب دعوتی برای تعامل با شما و برندتان است
 • طراحی وب شما رایج ترین تجسم کسب و کار شما است
 • ثبات برند و ارزش شناسایی ایجاد می کند
 • طراحی وب خوب باعث ایجاد تجربیات جذاب برای بازدیدکنندگان می شود

برخلاف هنر، طراحی خوب همیشه برای رسیدن به اهداف شما وجود دارد فرقی نمی کند که مشتریان جدید، کارمندان یا شرکای خود را به دست آورید، نمایه خود را افزایش دهید یا فروش را افزایش دهید

طراحی سایت اموزشی

روش های طراحی وب سایت

روش های طراحی وب استاتیک، واکنش گرا و تطبیقی ​​می تواند برای پیاده سازی طراحی وب شما استفاده شود در روزهای اولیه طراحی وب، وب سایت ها ثابت بودند این بدان معناست که طراح این فرصت را داشته است که طرح خود را با فتوشاپ درست مانند یک بروشور آماده کند و در تمام دستگاه های دسکتاپ به یک شکل پخش شده است آن روزها خیلی گذشته است و طراحی وب استاتیک امروز شایسته توجه بیشتر نیست.

سال 2021 است و روش‌های مدرن طراحی وب باید هم در دستگاه‌های دسکتاپ و هم در دستگاه‌های تلفن همراه کار کنند دو روش رایج برای انجام این کار طراحی واکنشگرا و طراحی تطبیقی ​​است بنابراین با طراحی واکنشگرا، محتوا بسته به اندازه صفحه نمایش به صورت پویا حرکت می کند.

با طرح‌بندی تطبیقی محتوا به اندازه‌های ثابتی تقسیم می‌شود که اندازه‌های خاص صفحه نمایش را نشان می‌دهند پس اگر می‌خواهید در جزئیات فنی عمیق‌تر شوید، توضیحات مفصل Jonas  Hellweg  را توصیه می‌کنم با این حال، هر دو روش به طور مرتب در کنار هم در وب سایت ها و چارچوب های مدرن مانند Bootstrap یا Tailwindcss استفاده می شوند بنابراین، این دو روش از نظر فنی متفاوت در حال حاضر اغلب تحت عنوان طراحی وب واکنشگرا ترکیب می شوند.

چالش روش‌های مدرن طراحی وب، ایجاد ظاهری ثابت از برند شما در همه دستگاه‌ها است ارزش شناخت در نهایت منجر به شکل گیری اعتماد می شود.

 

طراحی حرفه ای وب  چیست آیا برای شما مناسب است؟

یا به بیان ساده تر کاربران باید بتوانند در هر دستگاهی ببینند که در صفحه درست هستند در سایت شما و برای انجام این کار، چیدمان ها باید از نظر بصری جذاب و قابل تشخیص در هر صفحه نمایش ایجاد کنند.

 

در طراحی سایت به چه ابزارهایی نیاز دارم؟

امروزه روش ها و ابزارهای مختلفی وجود دارد که به شما در طراحی وب سایت کمک می کند اصولا اینها را می توان به 3 نوع تقسیم کرد اینکه کدام نوع را انتخاب می کنید به شدت به مهارت ها، بودجه، نیازها و اهداف شما بستگی دارد بر این اساس نتایج به طور قابل توجهی از نظر موفقیت متفاوت است.

هر وب سایت از این 3 جزء تشکیل شده است هر کدام از زبان های برنامه نویسی معنای خاص خود را دارند.

 1. HTML ساختاراصلی وب سایت ها را فراهم می کند و برای نمایش محتوا مورد نیاز است.
 2. CSS برای کنترل ارائه، قالب بندی و طرح بندی استفاده می شود.
 3. جاوا اسکریپت برای کنترل رفتار عناصر مختلف و اطمینان از تعامل استفاده می شود.

گسترش دستگاه های تلفن همراه همچنین نیازمند تعدیل در ابزارها و فرآیندهای طراحی وب بود طراحی قبلی با برنامه های گرافیکی در طراحی وب مدرن بسیار کمتر معنا دارد، زیرا ایجاد یک طرح برای هر گوشی هوشمند با اندازه صفحه نمایش خاص خود بسیار زمان بر است این به سرعت بیش از 100 طرح فقط برای تلفن های همراه خواهد بود تبلت ها و صفحه نمایش های مختلفی نیز وجود دارد.

یک فرآیند توسعه چابک جای طرح ها را می گیرد در اینجا، نمونه های اولیه تعاملی به عنوان وب سایت های واقعی باHTML، جاوا اسکریپت و CSS در مراحل اولیه ایجاد می شوند این موارد با شما به عنوان یک ذینفع بحث می شود و تا زمانی که محصول نهایی ایجاد شود بهینه می شود.

مزایا در رضایت طراحی دائمی مشتریان و مشتریان و همچنین به حداقل رساندن ریسک است در هر صورت محصول نهایی روی دستگاه های مختلف کار خواهد کرد نقطه ضعف در مهارت های مورد نیاز برای چنین پروژه هایی نهفته است به ویژه در ایران کمبود شدید کارگران ماهر برای توسعه دهندگان وب وجود دارد اما به خصوص در اینجا، با فرآیندهای توسعه چابک موفق، طراحی وب و توسعه وب یکی هستند.

برنامه های گرافیکی

این برنامه ها به طور سنتی نشان دهنده پیوند حرفه ای بین طراحان، مشتریان و طراحان وب و توسعه دهندگان وب هستند آنها به شما یا طراحان بدون دانش برنامه نویسی این فرصت را می دهند که طرحی را ترسیم کنند.

 

 

این اعلان را به اشتراک گذارید

جستجو
پست های اخیر
خبرنامه افق

خبرنامه

در خبرنامه ماهانه ما مشترک شوید تا به روز باشید

فهرست مطالب